Eskimeyen Oyun Counter Strike 1.6

Valve firması tarafından, ilk olarak 9 Kasım 2000 tarihinde piyasaya sürülmüş Counter Strike 1.6 oyunu günümüzde hala oynanmaya devam eden efsane fps oyunlarından biridir.

Counter Strike 1.6 oyunu CS:GO çıkmadan önce büyük bir kitleye sahip efsane bir fps oyunuydu. Fakat CS:GO oyunu çıktıktan sonra Counter Strike 1.6 oyuncu kitlesini oldukça fazla sayıda kaybetti. Bütün fps oyuncuları CS:GO oyununa yönelmişti. Hala günümüzde bir çok oyuncu tarafından oynanmaya devam eden Counter Strike 1.6 eskimeyen efsana fps oyunlarından biridir.

Eskimeyen Oyun Counter Strike 1.6
Counter Strike 1.6 Oyunu Tanımı

Counter Strike 1.6 oyunu, ilk çıktığı tarihte tek görevimiz rakibi öldürmekti. Daha sonradan oyuna bomba kurmak ve kurulan bombayı çözmek gib güncellemeler getirilmişti. Artık şuanda Counter Strike 1.6 takımlarından Terrorist takımı, rastgele seçilen bir oyuncuya verilen bombayı round süresi içerisinde hızlı bir şekilde A veya B bölgelerinden birine kurmalı ve kurulan bombanın çözülmesini engellemelidir. Anti Terrorist takımı ise, Terrorist takımının bombayı kurduğu bölgeyi tespit etmeleri gerekmektedir. Tespit ettikten sonra o bölgeye gidip kurulan bombayı patlamadan önce çözmeleri gerekmektedir. Eğer Terrorist takımından bomba çözülmesine rağmen yaşayan biri kalırsa yinede eli Anti Terrorist takımı kazanır. Aynı zamanda Anti Terrorist takımı silah marketinden Defuse Kit adlı itemi satın alarak bomba çözme sürelerini hızlandırabilirler.

Counter Strike 1.6 Oyunu Mod Tanımları

Counter Strike 1.6 oyununda şuanda aktif olan bir çok mod bulunmaktadır. Bunlardan en başta gelen Pro moddur. Pro mod, düz bir şekilde T ve CT takımlarının görevler doğrultusunda birbiriyle rekabete girmesidir. Jailbreak Mod, bu modda 2 adet takımdan oluşmaktadır. Mahkumlar ve gardiyanlar. Gardiyanlar mahkumlara bilgisayar mikrofonlarıyla oyun içinde komut vererek belirli oyunları oynatır. Mahkumların ise 2 seçeneği vardır ya usluca durup komut dinlemek yada isyan başlatıp gardiyan takımını alt etmek. Bunun gibi bir çok oyun modu bulunmaktadır. Belirli Counter Strike 1.6 server satışı yapan sitelerden server listelerine girerek belirli modları görüp uygun sunuclara katılabilirsiniz.

Counter Strike 1.6 oyununda hala devam etmekte olan büyük bir oyuncu kitlesi bulunmaktadır. Counter Strike 1.6 asla eskimeyecek bir fps oyunu olmaya devam edecektir. Bu oyun gelmiş geçmiş en iyi rekabet oyunlarından biri olduğu da söylenebilir.

 

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *