Valorant Sistem Gereksinimleri 2021

Riot Games tarafından geliştirilen ve 2 Haziran 2020 tarihinde piyasaya çıkan Valorant oyunu şuanda günümüzde bir çok oyuncu tarafından sevilerek oynanan FPS oyunudur.

Valorant Sistem Gereksinimleri, günümüzdeki diğer FPS oyunlarının aksine daha az sistem gereksinimin ihtiyaç duyar. Bu yüzden Valorant oyunu bir çok FPS oyun severleri tarafından ilgi görüyor ve oynanıyor.

Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant nasıl oynanır, Valorant 5 kişilik grup halinde oynanan bir nişancı oyunudur. İsterseniz saldırı yapan takımda istersenizde savunma yapan takımda bulunabilirsiniz. Seçtiğiniz Valorant karakterinin farklı ve çeşitli özelliklerini oyun içinde sergiliyebilir ve takımınıza artı puan kazandırabilirsiniz. Valorant oyununda farklı turlar sonucu saldırı yapan veya savunan takım arasından hangi takım daha fazla puan almışsa fazla puan almış takım maçı kazanmış olur.

Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant Sistem Gereksinimleri

Bir çok oyuncu şu soruları merak ediyor. Valorant kaç FPS alırım, Valorant kaç RAM ister ve Valorant hangi bilgisayar kaldırır. Bu soruların cevabını bu yazıda öğrenebileceksiniz.

Minimum (30 FPS için):

– İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400
– Ekran kartı: Intel HD 4000
– Bellek: 4 GB
– İşletim sistemi: Windows 7 – 64 bit

Önerilen (60 FPS için):

– İşlemci: Intel i3-4150
– Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 730
– Bellek: 4 GB
– İşletim sistemi: Windows 7, 8, 10 – 64 bit

Maksimum (144 FPS için):

– İşlemci: Intel Core i5-4460 3,2 GHz
– Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
– Bellek: 4 GB
– İşletim sistemi: Windows 7, 8, 10 – 64 bit
– 144 Hz bir monitör olması gereklidir.

Valorant Kaç GB?

Riot Games tarafından piyasaya çıkmış olan Valorant oyunu, oynaması oldukça keyifli ve stratejik bir oyundur. Valorant oyununu güzel kılan sadece oyunun keyifli olması değil diğer birçok FPS oyunlardan daha az depolama alanı harcamasıdır. Valorant oyunu için bilgisayarınızda 15 GB Boş depolama olması yeterlidir.

 

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *